Loading...

Adolf Hitler'in Hayatı ve İlginç Psikolojisi


Adolf Hitler'in Hayatı ve İlginç Psikolojisi
Vlog Kanalıma Göz Atın: https://www.youtube.com/c/CavitPancarVLOG1
Diğer sosyal medya hesaplarından beni takip edebilisiniz. :)
https://www.instagram.com/cavitpancar/
https://www.facebook.com/PancarTarlasiVideolari/
https://twitter.com/CavitmiPancarKevin MacLeod sanatçısının Hitman adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1300013
Sanatçı: http://incompetech.com/


“İnandı­ğım yolda, bir uyurgezerin sakınmazlığı ve inadıyla yürürüm ben.”
Hitler 1936 yılında kendisini yönlendiren etkiyi böyle açıklamıştı. Bu uyurgezer yürüyüşü, onu kimsenin ayak basmaya cesaret edemediği yol­lara sürüklemiş; sonunda kimsenin erişemedi­ği bir başarının doruğuna ulaştırmıştı, ama bu yol hem onu, hem de dünyayı aynı zamanda bir felaketin kıyısına da sürükledi. Hitler, tarihin sayfalarına dünyanın şimdiye kadar tanıdığı en sevilen,aynı zamanda en nefret edilen  kişisi olarak geçecektir.
Hitler gençliğinden beri kehanetlere ve yıldız falına  inanırdı.Çevresindekilerin söylediklerine göre ;ken­di dehasına, içgüdülerine ve  yıldızına olan inancı sınırsızdı.Daha 1915 yılında bir arkadaş toplantısında ;bir gün kendisinin olağanüstü işler başaracağını söylemişti. ‘’Yapaca­ğımız tek şey, o zamanın gelmesini beklemek­” diyordu.
Daha savaşın sürdüğü dönemde  kimyasal gazın yol açtığı geçici bir kör­lükten dolayı  hastanede acılar içinde  yatarken, içine doğan  şeyi şöyle anlatıyordu :
“Yatağa çivilenmiş olarak yatarken Almanya’yı kurtarıp, onu yüce bir devlet haline getirme fikri içime doğmuştu. Bu­nu hemen yerine getirmeliydim.”
2. Dünya Savaşı sonucunda Almanya'nın yenilgisinin kesinleşmesi ve ümitsizliğin iyice artması üzerine 30 Nisan 1945'te Berlin'de eşi Eva Braun'la birlikte intihar etmiştir. Kendi isteğiyle,  cesetleri bombaların açmış olduğu bir çukura yerleştirilip benzinle yakıldı. İntiharından az önce yazdığı vasiyetnamesinde bile  Hitler, kendisi ile ilgili bir özeleştiri yapmak yerine,savaşa girmekte haklı olduğunu savunuyor, yenilgiden korkak ve yalancı generalleri sorumlu tutuyordu.
Loading...

Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?
Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Lol Lol
0
Lol
Like Like
0
Like
Love Love
1
Love
Win Win
1
Win
WTF WTF
1
WTF

İnsan Hayvanat Bahçesi Avrupanın Karanlık Tarihi

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in